Biało-czerwoni na meczu NBA – Polska Noc w Waszyngtonie

Reklama - Advertisement

24 marca, miejsce miała kolejna edycja Polskiej Nocy z NBA, której pomysłodawcą i organizatorem jest Marcin Gortat – były koszykarz NBA, w tym drużyny Washington Wizards, gdzie obecnie pełni funkcję asystenta trenera. 

Tego wieczoru, na Capital One Arena, Washington Wizards zmierzyli się z San Antonio Spurs, gdzie na codzień gra Jeremy Sochan – Polak, który dołączył do NBA w roku 2022. Z powodu kontuzji kolana, Sochan nie mógł zagrać w meczu, ale z niekrywaną radością, wziął udział w polskiej nocy. Zarówno Sochan jak i Gortat, po zakończonym meczu, odpowiadali na pytania zgromadzonych kibiców, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. 

Jeszcze na początku meczu, uhonorowani zostali polscy żołnierze z jednostki Grom – podziękowano im uroczyście za służbę. Na mecz przybyli również członkowie polskiej armii stacjonujący w Virginii. Gościem wydarzenia był Ambasador Polski w USA Marek Magierowski, a także, piłkarz Mateusz Klich, który gra w drużynie DC United w Waszyngtonie. 

Mecz zakończył się wynikiem 136 do 124 dla Washington Wizards. W jednym z “time-outów”, Marcin Gortat wyszedł na kort, aby z fanem odbyć konkurs rzucania piłki do kosza- był to symboliczny “powrót” Gortata do gry w kosza. 

Wśród kibiców, którzy przybyli specjalnie na Polską Noc, były osoby z różnych stanów w USA, ale również, osoby, które przyleciały na tę noc specjalnie z Polski!

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo. 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Rampa TV

Latest posts by Rampa TV (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here