Demokracja zwycięża powiedział Joe Biden

Reklama - Advertisement

Prezydent USA Joe Biden oświadczył, że demokracja na świecie staje się mocniejsza a rządy autokratów słabną. Amerykański przywódca wystąpił na odbywającym się w Waszyngtonie Szczycie Demokracji, który zgromadził osobiście i wirtualnie ponad 120 światowych przywódców.

Joe Biden powiedział, że w okresie pierwszego Szczytu Demokracji w grudniu 2021 roku, w wielu miejscach na świece demokracja podupadła.

Prezydent USA wyraził przekonanie, że proces ten udało się zatrzymać.

“Widzimy realne wskaźniki i realne oznaki tego, że jesteśmy na etapie odwracania tej fali. Jak często powtarzam, znajdujemy się w punkcie zwrotnym historii” – mówił.

Amerykański przywódca ocenił, ze podczas ostatnich wyborów parlamentarnych Amerykanie odrzucili głosy ekstremizmu, atakujące i podkopujące demokrację.

“Dziś możemy z dumą powiedzieć, że demokracje świata stają się silniejsze, a nie słabsze. Rządy autokratyczne są słabsze, a nie silniejsze”  – mówił.

Zapowiedział również, że będzie współpracował z Kongresem, by w najbliższych trzech latach USA przeznaczyły na wspieranie demokracji na świecie ponad 9 i pół miliardów dolarów.


/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: President Biden/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here