Biały Dom o nadchodzącej wizycie Prezydenta USA w Europie

Reklama - Advertisement

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w Europie prezydenta Joe Bidena zostaną ogłoszone działania zwiększające presję na Rosję. Amerykański przywódca weźmie udział w spotkaniu grupy G7 w niemieckim Schloss Elmau oraz szczycie NATO w Madrycie.

Prezydent Joe Biden uda się do Europy w sobotę. Wizytę w Niemczech rozpocznie od spotkania z kanclerzem Olafem Scholzem. Nastepnie weźmie udział w szczycie G7. Jednym z głównych jego tematów będzie sytuacja na Ukrainie. Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji zapowiedział, że uczestnicy szczytu wyrażą niezachwiane poparcie dla demokratycznej, suwerennej i zamożnej Ukrainy oraz zademonstrują zjednoczony front zachodni wspierający Ukrainę w obliczu rosyjskiej agresji. 

Przedstawiciele Białego Domu określają obecną sytuację w Europie mianem najpoważniejszego kryzysu bezpieczeństwa od dziesięcioleci. 

Prezydent bardzo jasno powiedział, że NATO musi bronić każdego centymetra terytorium paktu – powiedział urzędnik administracji zapowiadając udział Prezydenta USA w szczycie NATO w Madrycie, który będzie drugim punktem wizyty Joe Bidena w Europie.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here