Senat USA uchwalił reformę prawa do posiadania broni

Advertisement - Reklama

Amerykański Senat przyjął reformę prawa do posiadania broni, której celem jest ograniczenie dostępu do broni osobom potencjalnie niebezpiecznym. Prezydent Joe Biden zapowiedział podpisanie ustawy po wcześniejszym zatwierdzeniu jej przez Izbę Reprezentantów.

W głosowaniu w Senacie reformę poparło 50 demokratów i 15 republikanów, 33 republikanów było przeciw. Ustawa trafi teraz do Izby Reprezentantów, która niemal na pewno ją zatwierdzi. Ta ponadpartyjna ustawa pomoże chronić Amerykanów, dzięki niej dzieci w szkołach i społeczności lokalne będą bezpieczniejsze – napisał w oświadczeniu Prezydent Joe Biden i wezwał Izbę Reprezentantów, by jak najszybciej uchwaliła ustawę i przesłała ją na jego biurko.

Ustawa przewiduje zwiększenie funduszy na programy zdrowia psychicznego i bezpieczeństwo w szkołach oraz wprowadza zachęty dla stanów do wdrożenia przepisów tzw. czerwonej flagi, które przewidują możliwość czasowego odbierania broni osobom niebezpiecznym. Rozszerzona zostanie weryfikacja osób, które nie ukończyły 21 lat, a chcą kupić broń. Ustawa nie przewiduje popieranego przez większość Amerykanów podniesienia do 21 roku życia minimalnego wieku, uprawniającego do zakupu broni szturmowej. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here