Biały Dom o rozmowie Harris-Morawiecki

Advertisement - Reklama

Cywilna energetyka jądrowa była jednym z tematów rozmowy wiceprezydent USA Kamali Harris z premierem Mateuszem Morawieckim. Według komunikatu Białego Domu amerykańska wiceprezydent podziękowała Polsce za wsparcie Ukrainy, w tym przyjęcie milionów uchodźców.

Wiceprezydent odnotowała wspaniałomyślnośc i przywództwo Polski w przyjmowaniu milionów ukraińskich uchodźców, a także wsparcie narodu ukraińskiego w dziedzinie bezpieczeństwa, w obronie demokracji, w walce z rosyjskią agresją – napisano w komunikacie. 

Według Białego Domu Kamala Harris potwierdziła bliskość stosunków amerykańsko – polskich oraz wysiłki na rzecz wzmocnienia wspólnego bezpieczeństwa.

Wiceprezydent USA przypomniała o decyzji prezydenta Joe Bidena ulokowania w Poznaniu dowództwa V Korpusu Armii USA, które jest pierwszym miejscem stałej obecności sił amerykańskich na wschodniej flance NATO. 

Wiceprezydent mówiła też o wzmocnieniu współpracy w zakresie produkcji cywilnej energii jądrowej w Polsce, co zwiększyłoby bezpieczeństwo energetyczne Europy, wsparło globalne rozwiązania klimatyczne oraz stworzyło w Polsce i USA tysiące miejsc pracy przy produkcji czystej energii – głosi komunikat Białego Domu. 

Zdjęcie: Kancelaria Premiera RP

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here