Advertisement

Biały Dom odpowiedział na ostrzeżenia Rosji przed przekazaniem przez Stany Zjednoczone Ukrainie systemów obrony powietrznej Patriot. “Będziemy kontynuować niezbędne wsparcie dla Ukrainy” – powiedziała rzecznik prezydenta USA Karine Jean-Pierre poproszona o komentarz przez Polskie Radio.

Po informacjach prasowych, że Stany Zjednoczone planują przekazać Ukrainie systemy PATRIOT Kreml oświadczył, że staną się one uprawnionym celem rosyjskich ataków i ostrzegł Waszyngton przed nieprzewidywalnymi konsekwencjami.

Poproszona o komentarz w tej sprawie rzeczniczka prezydenta USA Karine Jean-Pierre podkreśliła, że to Rosja jest agresorem w konflikcie z Ukrainą. 

“Robimy dokładnie to co prezydent Joe Biden powiedział prezydentowi Putinowi – jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę zapewnimy jej pomoc w obronie”.

Rzecznika Białego Domu dodała, że na razie nie ma do ogłoszenia żadnych dodatkowych pakietów pomocy wojskowej dla Ukrainy. Podkreśliła jednak, że Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne. Karinę Jean-Pierre nie powiedziała, czy w kolejnym pakiecie pomocy wojskowej dla Kijowa znajdą się systemy PATRIOT. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here