Reklama - Advertisement

W dniu 9 grudnia w Klubie Wisła w Garfield w stanie New Jersey trzy organizacje sportowe: Klub Wisła Garfield, Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich i Korporacja Wisła świętowały wraz ze swoimi przyjaciółmi i sympatykami sportu opłatek. Przedświąteczne spotkanie zbiegło się z przyznaniem Klubowi Wisła, tytułu Polonijnego Klubu Sportowego Roku 2022. Wręczenie statuetki odbyło się na Gali Sportu Polonijnego w Polskim Komitecie Olimpijskim w dniu 7 grudnia.

Dariusz Wesołowski – Prezes Klubu Wisła Garfield podsumował rok 2022 i podkreślił, że tytuł Polonijnego Klubu Sportowego Roku 2022 jest uwieńczeniem ich pracy, której – jak zauważył – sami czasami nie zauważają, biegając za piłką. 

Piotr Gołąbek – Prezes Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich również pozytywnie ocenił  kończący się rok 2022 dla PZPN.

Wojciech Ziębowicz – były Wiceprezes Wisły Garfield, a ponadto trener, zawodnik, komentator sportowy żałuje bardzo, że sam osobiście nie mógł odebrać statuetki dla Klubu Wisła, w związku z uzyskaniem tytułu Polonijnego Klubu Sportowego Roku 2022. Jako chodząca encyklopedia wiedzy opowiedział w przeszłej i współczesnej historii polonijnych drużyn.

Tomasz Adamek – sportowiec, bokser, mistrz świata co roku stara się być na opłatku i wspierać Klub Wisła.

Jadwiga Kopała – była Marszałek Główna Parady Pułaskiego została odznaczona, jako pierwszy marszałek, która wzięła udział w meczu towarzyskim.

Rita Kotyński – Kierownik Oddziału PSFCU w Garfield zwróciła uwagę na pozytywną rolę Klubu Wisła w wychowywaniu młodzieży. 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here