Reklama - Advertisement

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby podkreślił, że wizyta prezydenta Joe Bidena w Polsce to jeednoznaczna wiadomość, że świat Zachodu jest zjednoczony we wspieraniu Ukrainy. Biały Dom poinformował, że amerykański przywódca odwiedzi Polskę w dniach 20-22 lutego.

John Kirby mówił na konferencji prasowej, że data nie jest przypadkowa – 24 lutego minie rok od rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej inwazji:

“Byłoby dobrze, gdyby prezydent nie musiał odbywać tej wizyty w pierwszą rocznicę wybuchu wojny, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Ale jesteśmy teraz w takim momencie, że chce on przekazać ważną wiadomość, iż USA i cała społeczność międzynarodowa stoi murem za Ukrainą. Wiemy, że najbliższe tygodnie i miesiące będą trudne, w szczególności dla ukraińskich sił zbrojnych, dlatego Stany Zjednoczone będą kontynuowały wsparcie.”

Amerykański przywódca odwiedzi Polskę na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy, z którym spotka się w pierwszym dniu swojej wizyty. Amerykański przywódca wygłosi również przemówienie poświęcone architekturze bezpieczeństwa w Europie, wojnie za wschodnią granicą Polski oraz roli naszego kraju we wsparciu Ukrainy. W drugim dniu swojej wizyty Joe Biden weźmie udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki zwołanym w Warszawie przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Pełne oświadczenie Białego Domu w tej sprawie :

 

 

IAR/RadioRAMPA/WhiteHouse

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here