W piątek wieczorem w Hotelu Courtyard by Marriott w Lake Placid odbyło się spotkanie polskich skoczków narciarskich i ich trenera z amerykańską Polonią.

W spotkaniu brali udział wszyscy przybyli do Lake Placid skoczkowie, tj:

Dawid Kubacki,

Piotr Żyła,

Aleksander Zniszczoł,

Paweł Wąsek,

Jan Habdas,

Tomasz Pilch

oraz ich trener Thomas Turnbichler.

Na początku odśpiewano tradycyjne “Sto lat” dla naszych skoczków. Potem Tomasz Moczerniuk przybliżył sylwetkę każdego skoczka i kierując się listą ilości osób obserwujących na Instagramie, w takiej kolejności zadawał wraz z Dominikiem Formellą – znanym dziennikarzem z portalu ski jumping.pl skoczkom pytania. Na zakończenie odśpiewano hymn Polski.

Potem był czas na zdobycie autografów od naszych skoczków i zrobienie z nimi zdjęć. 

Spotkanie zostało zorganizowane przez dziennikarza sportowego Tomasza Moczerniuka, który na spotkaniu występował w roli przedstawiciela Fundacji Polonia for Kids. Na spotkaniu była zorganizowana loteria i były zbierane pieniądze na chorą Wiktorię Gałecką. Link do prowadzonej zbiórki to: Na pomoc Calineczce❗️Bez operacji czeka ją życie w bólu, na wózku inwalidzkim!

Sponsorem spotkania była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. 

W załączeniu galeria zdjęć ze spotkania.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here