Ponad 22 tysiące ofiar trzęsień ziemi. Na miejscu HUSAR Poland

Reklama - Advertisement

Liczba ofiar poniedziałkowego, podwójnego trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii wzrosła do 22 tysięcy. Tym samym jest to najbardziej tragiczny taki kataklizm w tym regionie od co najmniej 1939 roku. Na gruzowiskach wciąż pracują ekipy ratunkowe z całego świata, które starają się znaleźć osoby, które przeżyły, wśród nich Polacy.

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski poinformował w Polskim Radiu 24, że polscy strażacy przedłużają misję w Turcji. Rzecznik podkreślił, że lokalne władze poprosiły ciężką grupę poszukiwawczo-ratowniczą HUSAR o pozostanie na miejscu jeszcze do czwartku 16 lutego.

Poniższe wideo opublikował na Twitterze Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, pisząc: “Trwa akcja ratowania kolejnej osoby! Ratownik w języku tureckim następnie w języku angielskim „czy możesz ze mną rozmawiać? W odpowiedzi usłyszano cztery stuknięcia” Jest nadzieja.” Grupa ratownicza HUSAR Poland składająca się z 76 strażaków PSP i ośmiu wyszkolonych psów bierze udział w poszukiwaniach ludzi uwięzionych pod gruzami. Wideo nagrał bryg. M.Sapiecha.


 

Liczba ofiar podwójnego trzęsienia ziemi w Syrii i w Turcji przekroczyła 22 tysiące. Po poniedziałkowym kataklizmie tysiące ratowników wciąż przeczesują gruzowiska po tureckiej i syryjskiej stronie granicy.

Poniedziałkowe trzęsienie jest najbardziej tragicznym w historii Turcji co najmniej od 1939 roku. Ponad 18 tysięcy ofiar po stronie tureckiej oznacza, że zginęło więcej osób niż w tragicznym trzęsieniu w Turcji w 1999 roku.

Zdjęcie: Husar Poland

RadioRAMPA/IAR/PSP

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here