Biden deklaruje, że nowy Kongres wesprze Ukrainę

Advertisement

Prezydent USA Joe Biden spodziewa się, że przyszły Kongres będzie kontynuował wsparcie dla Ukrainy w konfrontacji z Rosją. Podczas konferencji prasowej w Białym Domu amerykański prezydent zadeklarował gotowość współpracy z Republikanami, zarówno w sprawach kraju jak i polityce zagranicznej.

Joe Biden ocenił, że choć w wielu miejscach liczenie głosów w wyborach parlamentarnych nadal trwa, to wynik Demokratów jest znacznie lepszy niż przewidywano. “Demokraci mieli dobry dzień. Straciliśmy najmniej miejsc w Izbie Reprezentantów niż jakikolwiek prezydent w wyborach połówkowych od 40 lat” powiedział Prezydent. Joe Biden zadeklarował otwartość na współdziałanie z Republikanami. “Jestem gotów do współpracy z moimi republikańskimi kolegami. Uważam, że Amerykanie jasno powiedzieli, że oczekują od Republikanów współpracy ze mną” – zaznaczył.

Prezydent USA powiedział, że spodziewa się kontynuowania wsparcia USA dla Ukrainy, mimo że przywódca Republikanów Kevin McCarthy oświadczył, iż kontrolowany przez nich Kongres nie będzie wystawiać czeków in blanco Ukrainie. “Zapewnimy, by Ukraina mogła obronić się i odeprzeć najpotworniejszą agresję, jaka miała miejsce od czasów II wojny światowej” – mówił amerykański prezydent.

Joe Biden wyraził też przekonanie, że w przyszłym Kongresie z łatwością znajdzie się większość wspierająca Ukrainę.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here