Wyrównana walka w amerykańskich wyborach do Kongresu

Reklama - Advertisement

Wyrównana walka w amerykańskich wyborach do Kongresu. W pojedynku o Izbę Reprezentantów niewielką przewagę mają republikanie. W walce o Senat demokraci odnieśli duży sukces wygrywając w Pensylwanii. W kilku stanach wybory do Senatu są jednak nadal nierozstrzygnięte.

Prognozy ekspertów, którzy przewidywali wyraźną przewagę republikanów w wyborach do Izby Reprezentantów nie potwierdziły się. Dotychczasowe wyniki wskazują na to, że jeśli partia republikańska zwycięży walkę o 435 osobową izbę niższą parlamentu to najprawdopodobniej przewagą kilku, najwyżej kilkunastu miejsc. 

W walce o 100. osobowy Senat demokraci odebrali jedno miejsce republikanom. W Pensylwanii John Fetterman, który cały czas dochodzi do siebie po udarze mózgu pokonał popieranego przez byłego prezydenta Donalda Trumpa Mehmeta Oza. Dzięki sukcesowi Fetttermana demokraci mają szansę nie tylko nie stracić, ale nawet zwiększyć przewagę nad republikanami w Senacie.

IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here