Reklama - Advertisement

6 listopada odbyła się 51. edycja nowojorskiego maratonu. NYC Maraton należy do korony światowych maratonów i jest marzeniem każdego maratończyka. Tegoroczny maraton zapisze się w historii, jako jeden z najtrudniejszych, dotychczasowych edycji. Temperatura 23 st. Celsjusza i prawie 90% wilgotność powietrza utworzyła dla biegaczy coś na kształt szklarnii. Niemniej jednak, na trasę wyszło ponad 50 tysięcy maratończyków z całego świata. 

7 listopada, dzień po maratonie, zgodnie z tradycją już, Konsul Generalny RP Adrian Kubicki podejmował wszystkich polskich i polonijnych maratończyków w Konsulacie RP w Nowym Jorku i uhonorował najszybszego polskiego biegacza i biegaczkę na tegorocznym maratonie. Konsul podkreślał, że reprezentowanie Polski na tak ogromnym, światowym wydarzeniu zasługuje na zauważenie i docenienie. 

Najszybszą Polką okazała się Zofia Wawrzyniak – Wacko z czasem 3:14:12, która przyjechała z Poznania i debiutowała na nowojorskim maratonie.

Najszybszym Polakiem był Marcin Soszka spod Warszawy z czasem 2:42:13 też po raz pierwszy na nowojorskim maratonie. Dla niego pogoda okazała się być łaskawa, bo wyeliminowała konkurencje, a on lubi takie warunki pogodowe.

Robert Szych z firmy Raz Event przywiózł w tym roku do Nowego Jorku prawie 200 osób, w tym 145 uczestników NYC Maratonu. 

Marcin Mrówka – Prezes 3 Run PL opowiedział o polskiej stacji w dzielnicy Greenpoint i jak narodził się pomysł, aby zbiegać z polskimi maratończykami na stację wodną z flagą Polski. 

Paweł Myśliwiec – Prezes POLSKA Running Team opowiedział o tradycji wręczania czeków na symboliczną kwotę 262 USA (26,2 mili to dystans maratoński) dla najszybszego Polaka i najszybszej Polki. Opowiedział też wrażenia z trasy maratonu i to jak maratończycy wspólnie świętowali wieczorem swoje sukcesy. 

Zapraszamy!

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here