Bieg Konstytucji 3 Maja w Nowym Jorku z udziałem polonijnych biegaczy

Reklama - Advertisement

7 maja w Forest Park, w dzielnicy Queens, NY odbył się Bieg Konstytucji 3 Maja. Organizatorem tego wydarzenia był nowojorski, polonijny klub biegowy 3RunPL.

Przed biegiem odśpiewano hymn państwowy i punktualnie o 10 am biegacze wystartowali na dystansie 5 mil na malowniczej, leśnej trasie wytyczonej małymi polskimi flagami.
 
Już po niespełna 35 minutach na mecie pojawił się pierwszy biegacz, Tomasz Wawrzyniak, który powiedział, że w Biegu Konstytucji zwycięzcami są wszyscy, którzy zdecydowali się w nim uczestniczyć. Z pań najszybsza okazała się Anna Klecha z klubu 3RunPL. Nagrody dla zwycięzców w postaci voucherów do restauracji ufundowała polska restauracja Karczma na Greenpoincie.
 
Po biegu i wspólnym zdjęciu można się było częstować pieczywem, które zapewnił Hudson Bread, a PolishFoodTruck serwował polskie pierogi.
 
Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here