Bieg Tropem Wilczym w NYC – 1 marca – zapisz się już dzisiaj!

Reklama - Advertisement

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce we współpracy z grupą „Polska Running Team” zaprasza do udziału w biegu/marszobiegu:

“Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2020 (niedziela) godzina 12 w południe, Forest Park, Queens, dystans – 1963 metry.

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku jest Patronem Honorowym tego wydarzenia.

Rejestracja pod linkiem: https://www.eventbrite.com/e/bieg-tropem-wilczym-tickets-86584292951?fbclid=IwAR05ckQhA8fGpHjKbQM2zah64eRm8m8DHcXkkGXX1pfw5IocJXNJ2Jaf3Vw

Lokalizacja parkingu: 40°41’56.8″N 73°51’27.0″W

Prosimy o wcześniejszą rejestrację, liczba miejsc jest ograniczona, nie możemy zagwarantować rejestracji na miejscu.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Polsko – Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Zapraszamy wszystkich, nawet tych, którzy nie biegają na co dzień, dystans jest niewielki, można go pokonać marszobiegiem.

Bieg Tropem Wilczym to ogólnopolski projekt koordynowany przez Fundację Wolność i Demokracja w Polsce, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Bieg organizowany jest na dystansie 1963 metry – jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Uczestnicy otrzymają koszulki z podobiznami „Żołnierzy Wyklętych” oraz pamiątkowe medale (pierwsze 150 osob na mecie). Szczegóły biegu: dystans – 1963 metry, miejsce: Forest Park, Queens, NY. Spotykamy się 1 marca o godzinie 11:00 przy Forest Park Drive.

OPŁATA:

Dorośli i młodzież (od 13 lat) – $25 od osoby. W opłatę wliczone są: koszt organizacji biegu, ubezpieczenie, koszulka.

Uwaga: Koszulki z edycji 2020 będą dostępne dla pierwszych 150 osób na miejscu rejestracji. Pozostali uczestnicy dostaną koszulki z poprzednich edycji.

Medale dostanie pierwsze 150 osób na mecie.

Nie można przyprowadzać zwierząt.

UCZESTNICTWO DZIECI:

Rodzice sprawują opiekę nad dziećmi podczas Biegu.

Dzieci w wieku 5 -12 – wstęp wolny z zarejestrowanymi rodzicami. Bieg dla dzieci odbędzie się zaraz po Biegu dorosłych, na krótszym dystansie, dzieciom nie przysługuje medal.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Czy są wymagania wiekowe do biegu?

Dorośli bez ograniczeń wiekowych i młodzież w wieku 13 lat lub starsza może się rejestrować na bieg i brać udział w zawodach. Dzieci do 12 lat mogą brać udział w biegu bez potrzeby rejestracji.

Jakie są możliwości dojazdu i parkowania?

Spotykamy się o godzinie 11:00 przy Forest Park Drive. Wjazd samochodem od strony Woodhaven Blvd. Lokalizacja parkingu: 40°41’56.8″N 73°51’27.0″W. Dojazd komunikacją miejską: metro M, R do stacji Woodhaven Blvd, potem autobusy: Q11, Q 21, QM15.

Jak się ubrać na bieg?

Lekkie ubranie i buty odpowiednie do biegania, w zależności od pogody cieplejszy sweter i czapka.

Zdjęcie: Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce
Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here