Big Apple Judo Classic – zobacz jak wygląda święto judo w Nowym Jorku

Najlepsi sędziowie świata, ponad trzystu zawodników reprezentujących różne narodowości, wysoki poziom judo – tak w skrócie podsumować można pierwszy turniej judo o nazwie the Big Apple Classic, który miejsce miał 25 października 2015 roku w Maspeth High-School.

Turniej był dużym sukcesem New York State Judo Inc. na czele z prezesem Sylwestrem Gaweł, również właścicielem Sylwester Gaweł Judo Club. Wśród zawodników silną grupę stanowili Polacy – kobiety i mężczyźni, nie tylko z Nowego Jorku, ale również m.in. z Chicago i różnych części Polski.

Zawody rozdzielone zostały pomiędzy dorosłych i dzieci. Wśród dorosłych, zwycięzcy poszczególnych spotkań spotkali się w pojedynku kategorii OPEN. Jego zwycięzcą został Andrew Jacobs z klubu New York Athletic. Nagrodą główną w katergorii open była nagroda pieniężna w wysokości 1000 USD.

Zawody oceniane były przez najlepszych sędziów świata, którzy sędziowali m.in. podczas olimpiad. Na ich czele byli Mel Applebaum i Joon Chi.

Zobaczcie wideo.

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.