Bill de Blasio ponownie wybrany burmistrzem Nowego Jorku

Reklama - Advertisement

Ponad 66% poparcia otrzymał Bill de Blasio w wyborach na burmistrza miasta Nowy Jork. Tym samym, obejmie on dowodzenie miastem na drugą kadencję i kolejne cztery lata. De Blasio zwyciężył we wszystkich dzielnicach, za wyjątkiem Staten Island, skąd pochodziła jego główna przeciwniczka, posłanka stanowa Nicole Malliotakis. Republikanka Malliotakis otrzymała 400,000 głosów mniej niż obecny burmistrz.

“Chcieliście jeszcze cztery lata? Macie cztery lata więcej!” powiedział de Blasio podczas akceptacji wyników wyborów, w swoim sztabie wyborczym na Brooklynie. De Blasio wyszedł na scenę przy dzwiękach piosenki “Our Generation” wokalisty John Legend. 

Podkreślając, że jeszcze wiele zostało do zrobienia, Bill de Blasio zwrócił uwagę, że jednym z największych sukcesów jego pierwszej kadencji, było wprowadzenie darmowego przedszkola dla 4-latków. Teraz zapowiedział, że nadchodzi czas, aby edukacja za darmo, stała się dostępna w Nowym Jorku, również dla dzieci w wieku 3. lat. 

Na koniec, burmistrz Nowego Jorku zwrócił uwagę na zwycięstwa Demokratów w wyborach stanowych w New Jersey i Virginii, dodając, że “Ameryka stała się trochę bardziej niebieska.”

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here