Mieszkańcy New Jersey wybrali Demokratę Phila Murphy na urząd gubernatora

Zdjęcie: Phil Murphy Facebook
Reklama - Advertisement

Wielka niespodzianka w stanach, które do tej pory zarządzane były przez republikańskich gubernatorów. Od stycznia 2018 roku, stanami m.in. New Jersey i Virginia, rządzić będzie demokratyczny gubernator. 

We wtorkowych wyborach, mieszkańcy New Jersey wybrali Phila Murphy na urząd gubernatora stanu, który pożegna zajmującego to stanowisko Republikanina Chrisa Christie. Głównym przeciwnikiem Murphy była Republikanka Kim Guadagno. 

Podczas akceptacji wyników, Murphy powiedział, że jest wdzięczny jak i dumny, a także zapowiedział, że “dni podziałów są policzone” oraz, że “razem podążać będziemy do przodu.”

Phil Murphy to 60-letni, były kierownik Goldman Sachs, który pełnił funkcję ambasadora USA w Niemczech za czasów Prezydenta Baracka Obamy Nigdy wcześniej nie pełnił funkcji publicznej. Kandydując, zapowiadał, że zajmie się przede wszystkim zwiększeniem funduszy dla szkół publicznych oraz podniesieniem podatków dla najbogatszych. Jednym z jego założeń jest również legalizacja i opodatkowanie marihuany. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here