Biznesmen z Greenpointu mianowany szefem armii amerykańskiej

Reklama - Advertisement

Prezydent Elekt Donald Trump ogłosił, że szefem armii amerykańskiej jego administracji zostanie Vincent Viola, znakomity biznesmen, były członek armii amerykańskiej, absolwent West Point.

Jak się okazuje Vincent Viola ma dużo wspólnego z polską dzielnicą Greenpoint na Brooklynie. Pan Viola był uczniem szkoły św. Cecylii przy Monitor Street, a sławę dzielnicy przyniósł jeszcze przed nominacją na jedno z najważniejszych stanowisk w państwie.

Vincent Viola jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i handlowcem. Forbes ocenia jego wartość na 1,6 miliarda dolarów. Jest właścicielem drużyny NHL z Florydy, Florida Panthers, a także ma udziały we własności drużyny Brooklyn NETS.

Urodził się w 1956 roku w rodzinie amerykańsko-włoskiej na Williamsburgu. Jego ojciec służył w II wojnie światowej. Ukończył Brooklyn Tech, a poźniej prestiżową szkołę West Point oraz US Army Ranger School. Służył w armii amerykańskiej, gdzie osiągnął stopień majora. Wojsko opuścił w roku 1982.

Po ukończeniu studiów prawniczych, rozpoczął pracę jako handlowiec. Najpierw w NYMEX, na której czele stał w latach 2001-2004. To on wprowadził NYMEX na giełdę. Do tej pory pełnił funkcję prezesa firmy Virtu Financials.

Obecnie Viola mieszka w dzielnicy Upper East Side ze swoją żoną Teresą. Mają trójkę dorosłych synów.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here