Wigilia dla samotnych w PSFCU

Advertisement

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, który pragniemy spędzać w rodzinnym gronie. Jednak nie wszystkim dane jest zasiąść do wigilijnego stołu ze swoimi najbliższymi. Bezdomność, a czasem nawet długoletnia emigracja, powodują, że świąteczny czas jest dla wielu emigrantów wyjątkowo przykry. Dlatego w sposób szczególny pamiętać należy teraz o ludziach, których są samotni. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa zorganizowała spotkanie opłatkowe dla bezdomnych, aby w ten sposób podarować im namiastkę świąt.

Od lat inicjatywę pomocy bezdomnym wspiera również Konsulat RP w Nowym Jorku – nie tylko współorganizując Wigilię dla bezdomnych i samotnych, ale również pomagając w zakupie ciepłych posiłków i prezentów dla polskich bezdomnych. 

Na spotkaniu tradycyjnie przełamano się opłatkiem, śpiewano kolędy i rozdano symboliczne upominki. Nie zabrakło też kartek świątecznych , które, wraz z życzeniami, można było wysłać do Polski.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele polskich instytucji, podkreślając w ten sposób jedność wszystkich polskich emigrantów. Spotkanie zorganizowano pod hasłem „Bóg się rodzi w naszych sercach”. Motto to ma przypominać, aby w sposób szczególny pamiętać o ludziach, którzy spędzają święta Bożego Narodzenia samotnie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here