Boże Narodzenie oczami dzieci – Jasełka w polskiej szkole w Derby, CT

Reklama - Advertisement

W okresie świąt Bożego Narodzenia, jedną z najpiękniejszych tradycji kultywowanych przez Polonię, jest organizacja przedstawień bożonarodzeniowych – jasełek.

Podczas jednego z takich właśnie przedstawień, Radio RAMPA gościło w Polskiej Szkole Dokształcającej im. bł. księdza Jerzego Popiełuszki w Derby, CT. Dyrektorem szkoły jest Pani Wioletta Jusińska. Jasełka przygotowane zostały przez klasę szóstą, pod przewodnictwem Pani Barbary Wojcieszak. Nieodzowne podczas realizacji jasełek było uczestnictwo rodziców, kolegów-uczniów oraz wszystkich nauczycieli.

Jasełka były cudowną okazją do połamania się opłatkiem oraz złożenia sobie życzeń. Dzieci odwiedził również sam św. Mikołaj!

Radio RAMPA pyta dzieci o to czym są jasełka, co dla nich znaczą święta Bożego Narodzenia i dlaczego tradycję jasełek należy pielęgnować. Rodzice i nauczyciele opowiadają o tradycji i rozmowie na tematy świąt z dziećmi.

Zobaczcie sami!

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here