Chór Akademos zwyciężył w Carnegie Hall i zachwycił Polonię

Advertisement

Z wizytą w Metropolii Nowojorskiej przebywał Chór Akademos z Lublina. Młodzi śpiewacy pod opieką dyrygent Elżbiety Niczyporuk, zaproszeni zostali na festiwal “Sound of Spring” w Carnegie Hall, gdzie decyzją jury, zdobyli pierwsze miejsce. Oprócz występu na deskach jednej z najbardziej prestiżowych scen świata, artyści wystąpili również w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, oraz w specjalnym koncercie w Akademii Jana Pawła II w South Amboy, NJ. 

Podczas koncertu w Akademii, 2 kwietnia, widzami byli nie tylko członkowie Polonii i polonijnych organizacji, ale również uczniowie szkoły – od najmłodszych, po młodzież. Chór Akademos do wspólnego występu, zaprosił również uczniów Akademii. 

Podczas koncertu usłyszeć można było zróżnicowany repertuar, co przypadło do gustu młodej publiczności – usłyszeliśmy m.in. wykonanie utworu Franka Sinatry “New York New York,” Bohemian Rhapsody zespołu Queen, czy utwór Mironczarnia. 

W relacji Radio RAMPA wysłuchacie fragmentów muzyki, ale przede wszystkim wywiadów – z dyrygent Niczyporuk, dyrektor Akademi Jana Pawła II Joanną Moczulski, nauczycielami i uczniami Akademii, a także chórzystami z Lublina, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here