Co Inflation Reduction Act oznacza dla podatnika w USA?

Advertisement - Reklama

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podpisał Inflation Reduction Act – ustawę opisywaną jako największy pakiet klimatyczny, zdrowotny i podatkowy w historii USA, wart 430 miliardów dolarów.

Ustawa przeznacza znaczne środki na walkę ze zmianami klimatu, zmniejszenie cen lekarstw oraz przewiduje podwyżki niektórych podatków od korporacji. Ma ograniczyć krajową emisję gazów cieplarnianych. Jej efektem ma też być – według Demokratów – obniżenie inflacji.

Co ustawa oznacza w praktyce dla podatnika w USA i czy rzeczywiście redukcja inflacji w ten sposób jest realna, na antenie Radio RAMPA komentował Kacper Grabiński, CPA w biurze podatkowym A&W Tax Associates na Greenpoincie.

Jak mówił Grabiński, podwyższenie podatków dla korporacji i zwiększenie audytów skarbowych, sprawi, w jego opinii, że koszta te korporacje przeniosą na swoich klientów, podwyższając ceny produktów. To w efekcie doprowadzić może do zwiększenia a nie zmniejszenia inflacji. 

Posłuchajcie:

 

Masz pytania? Zadzwoń do A & W Tax Services Associates Ltd na Greenpoincie, powołaj się na Radio RAMPA i zadaj swoje pytanie w języku polskim. 125 Nassau Ave Fl 2, Brooklyn, NY 11222.     TELEFON: (718) 349-1026

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here