Co raz więcej młodych decyduje się na karierę pilota – dlaczego?

Advertisement

Boeing i Airbus przewidują, że w ciągu najbliższych 20 lat, przemysł lotniczy potrzebować będzie około 500 tysięcy (!!!) nowych pilotów. W między czasie, zgodnie z wiekiem emerytalnym – 65 lat w USA – zwiększać będzie się zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pilotów w USA.

Kariera pilota staje się coraz bardziej porządaną – szybki czas treningu (od 6 do 15 miesięcy, w zależności od specjalizacji), świetne benefity (bonusy w wysokości nawet $11,000 dla osób nowo zatrudnionych), ciekawy styl życia i świetne zarobki – piloci mogą zarabiać nawet ponad $200,000 rocznie.

Jak zacząć? Każdy kandydat musi mieć minimum średnie wykształcenie i 18 lat aby zacząć szkołę latania. Do wyboru są kosztujące nawet ćwierć miliona dolarów uniwersytety, lub szkoły prywatne, gdzie praktyczną i faktyczną (!) wiedzę, zdobywa się w kilka do kilkunastu miesięcy. Po ukończeniu szkoły, pilot zaczyna pracę: może zostać instruktorem lub zaczyna w liniach regionalnych. Najważniejsze, że “wylatać” musi odpowiednią ilość godzin, aby zasiąść za sterami wielkich samolotów, dużych linii lotniczych.

Zdjęcie: 2FlyAirborne
Zdjęcie: 2FlyAirborne

W USA jedną na najlepszych szkół ptywatnych dla pilotów jest 2FlyAirborne – mająca dwie lokalizacje na Florydzie szkoła, trenuje pilotów z całego świata. Zarówno studenci z USA, jak i z Polski i Europ, generalnie, mogą pobierać naukę w tej szkole, która swoje przedstawicielstwo ma również w Wielkiej Brytanii i Portugalii. Często jednak, szczególnie dla studentów z Europy, nauka w USA, przynajmniej na pewnym szczeblu treningu, jest dużo bardziej opłacalna.

Dlaczego Floryda? Większość dobrych szkół latania mieści się na Florydzie – dobra pogoda to największy plus nauki w tym stanie – w szkole 2FlyAirborne lata się codziennie, a więc pogoda musi być pewna.

2FlyAirborne istenieje już ponad 20 lat. Po jej ukończeniu wielu pilotów odchodzi o linii lotniczych, gdzie budują swoje kariery – są to linie w USA, ale również, linie w ich rodzimych krajach. Część pilotów wraca do 2Fly i pracuje jako instruktor – dzięki temu nabierają doświadczenia i dopiero wtedy odchodzą do linii lotniczych.

ALB_2279
Zdjęcie: 2FlyAirborne

Piloci latać mogą również prywatnymi samolotami firm lub osób prywatnych. Kariera ta ma masę opcji. Poznajcie je słuchając wywiadu z instruktorem latania w szkole 2FlyAirborne, który pochodzi z Niemiec, a do 2FlyAirborne trafił już ponad 14 lat temu. Dowiesz się wszystko musisz wiedzieć o karierze pilota i jak ją zdobyć.

Szkoła 2FlyAirborne jest szkołą polecaną przez Long Island Business Institute.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here