Co z drugą debatą prezydencką?

Reklama - Advertisement

W czwartek, 8 października, rano, komisja zarządzająca debatami prezydenckimi ogłosiła, że kolejna debata prezydencka między Prezydentem Donaldem Trumpem, a kandydatem Joe Bidenem odbędzie się wirtualnie. Debata zaplanowana była na 15 października w Miami, a polegać miała głównie na odpowiadaniu na pytania obywateli (townhall). Kilka minut później Prezydent Trump powiedział, że w takim wypadku nie weźmie udziału w takiej debacie. Uznał to za “stratę czasu.”

Krótko po tym oświadczeniu, z debaty wirtualnej wycofał się również sztab Bidena. ABC News potwierdziło jednak, że 15 października spotkanie typu townhall odbędzie się z Joe Bidenem, a poprowadzi je George Stephanopoulos.

Sztab Prezydenta Trumpa zaproponował, aby druga debata odbyła się 22 października, a trzecia, 29 października. Propozycję tę odrzucił sztab Bidena, który oświadczył, że trzecia debata powinna odbyć się, tak jak zaplanowano oryginalnie, 22 października. Sztab Trumpa zaproponował wówczas, aby druga debata odbyła się, jak planowano, 15 października, ale w tradycyjny sposób – jak twierdzi bowiem lekarz Prezydenta Trumpa, już w najbliższą sobotę będzie on swobodnie mógł powrócić do swoich regularnych zajęć. Sztab uzasadniał więc, że 15 października będzie już można bezpiecznie zorganizować debatę w sposób tradycyjny. Jak podało Associated Press, komisja ds. organizacji debat, odrzuciła ten wniosek, argumentując, że debata ta może mieć formę tylko wirtualną.

Aktualizacja: debata została odwołana. Ostatnia debata odbędzie się, jak wcześniej planowano, 29 października. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here