Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski

Reklama - Advertisement

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że z dniem 31 grudnia 2022 roku Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski.

“W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności, zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania.” – przekazał prezes PZPN Cezary Kulesza. 

PZPN poinformował, że w najbliższym czasie rozpocznie się proces wyboru nowego selekcjonera. “Chcemy, aby w eliminacjach Euro reprezentację poprowadził trener gwarantujący jej rozwój i realizację zakładanych celów. Nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców. Nasz wybór musi być przemyślany, dlatego nie będziemy deklarować konkretnych dat prezentacji selekcjonera. Jednocześnie zapewniamy, że wybór nowego szkoleniowca jest dla zarządu PZPN kwestią priorytetową” – podkreślił prezes Kulesza.

52-letni Czesław Michniewicz objął stanowisko selekcjonera w styczniu 2022. Michniewicz na tym miejscu zastąpił Portugalczyka Paulo Sousę, który zrezygnował z pracy po objęciu stanowiska trenera brazylijskiego Flamengo.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Łączy nas piłka/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here