Wołodymyr Zełenski wraca z Waszyngtonu z dobrymi ustaleniami

Advertisement

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że wraca na Ukrainę z Waszyngtonu z dobrymi ustaleniami. W nagranym w pociągu z Przemyśla wystąpieniu przywódca przypomniał, że w USA usłyszał potwierdzenie przekazania Ukrainie baterii Patriot. Dodał, że poza nową transzą pomocy militarnej Stany Zjednoczone zobowiązały się wesprzeć Ukraińców finansowo.

“Są też inne ustalenia, ale o nich później. Dziękuję prezydentowi Bidenowi za jego pomoc, za jego międzynarodowe przywództwo i za determinację. Dziękuję Kongresowi Stanów Zjednoczonych Ameryki – obu izbom, obu partiom, wszystkim tym, którzy wspierają Ukrainę. Wszystkim, którzy pragną zwycięstwa tak samo jak my. Wygramy!” – powiedział prezydent Ukrainy Wolodymyr Zełenski. 

Ukraiński prezydent podkreślił, że w drodze z Waszyngtonu spotkał się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. “Podziękowałem mu oraz wszystkim Polakom, a także miastu Rzeszów za wszystko, co robią dla Ukrainy i ochrony Europy” – dodał Wołodymyr Zelenski.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Wolodymyr Zelenski/Facebook

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here