Advertisement - Reklama

Amerykańska telewizja NBC poinformowała, że Prezydent Joe Biden rozważa odbycie podróży do Europy w okolicach pierwszej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę. Jednym z krajów, jakie miałby odwiedzić amerykański prezydent, mogłaby być Polska.

Według telewizji NBC szczegóły są nadal dopracowywane. Powołując się na swoje źródła w administracji, NBC informuje, że jednym z rozważanych przystanków jest Polska – kluczowy sojusznik NATO w regionie, w którym przebywają tysiące amerykańskich żołnierzy. Według NBC i innych amerykańskich mediów jest jednak mało prawdopodobne, aby Biden w ramach tej podróży udał się na Ukrainę, ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Doradcy prezydenta USA od kilku tygodni planują upamiętnienie pierwszej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę, w tym ważne przemówienie Joe Bidena, w którym podkreśli on jedność Zachodu i NATO wobec rosyjskiej agresji.

Biały Dom nie potwierdza informacji o możliwej podróży prezydenta Joe Bidena do Europy w okolicach pierwszej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę. 

Ostatnia wizyta prezydenta USA w Polsce odbyła się miesiąc po rosyjskiej inwazji na pełną skalę. Biden powiedział wówczas w przemówieniu, które wygłosił na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie, że Putin “nie może pozostać przy władzy”.

“Obecnie nie mamy żadnych planów podróży w rocznicę” – powiedział Polskiemu Radiu rzecznik Narodowej Rady Bezpieczeństwa Białego Domu.

Według informacji Polskiego Radia, planowanie upamiętnienia przez prezydenta Joe Bidena rocznicy inwazji na Ukrainę jest zaawansowane, rozważane są różne opcje, ale jeszcze nic nie zostało przesądzone.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here