Reklama - Advertisement

W Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu prezydent Joe Biden oddał hołd 6 milionom zamordowanych Żydów i innych ofiar tej tragedii. W specjalnym oświadczeniu amerykański prezydent potępił przejawy antysemityzmu, także w Stanach Zjednoczonych.

“Opłakujemy sześć milionów Żydów, którzy byli systematycznie i bestialsko mordowani przez nazistów i ich współpracowników w czasie Holokaustu, a także Romów i Sinti, Słowian, osoby niepełnosprawne, osoby LGBTQ+ i dysydentów politycznych, którzy również zostali zabici” – napisał w oświadczeniu prezydent USA.

Joe Biden oddał hołd ocalałym i przyrzekł, że Ameryka zawsze będzie pamiętać słowa świętej przysięgi “nigdy więcej”. Wskazał na przypadki antysemityzmu w Stanach Zjednoczonych. “W całym kraju widzimy swastyki na samochodach, antysemickie banery na mostach, słowne i fizyczne ataki na żydowskie firmy i amerykańskich Żydów – nawet negowanie Holokaustu. To jest podłe i sprzeczne ze wszystkim, co cenimy jako Amerykanie” – dodał Joe Biden i podkreślił, że rząd USA opracowuje narodową strategię walki z antysemityzmem.

Biden wskazał też na uczestnictwo Drugiego Dżentelmena USA Douglasa Emhoffa w ceremonii w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here