Czy Polak z Ridgewood wygrał w Powerball?

Advertisement

Tak jest, trochę prowokujemy! Ale otrzymaliśmy w Radio niepotwierdzoną informację o tym, że to Polak trafił piątkę w środowym losowaniu Powerball.

Pozytywne wytypowanie pięciu numerów (czyli wszystkich oprócz właśnie szóstego “Powerball”) gwarantuje wygraną wysokości 1 miliona dolarów. W Nowym Jorku padło pięć wygranych o wysokości $1 miliona , a w sumie w Tri-State, czyli w stanach Nowy Jork, New Jersey i Connecticut, padło takich wygranych 11.

Trzech szczęśliwców, kupiło swój los na Queensie, pozostałych dwóch w hrabstwach Rockland i Nassau.

W mieście Nowy Jork szczęsliwe wygrane zakupione zostały w:

– Good Lucky Charm Gift Shop, Inc. at 6050 Myrtle Ave., Ridgewood, Queens
– PKG Enterprises, Inc. at 118-17 Liberty Ave., South Richmond Hill, Queens
– Plaza South Convenience & Grocery at 25-08A Queens Plaza South, Long Island City, Queens
– Stony Point Mini Mart at 104 W. Main St., Stony Point, New York
– 7-Eleven at 25 Stewart Ave., Bethpage, New York

Póki co, wiemy tylko że w Connecticut zwycięzcy miliona zakupili swoje losy w hrabstwach Hartford, New London i Fairfield.

Każde z tych miejsc znane jest z obecności Polonii. Szczególnie jednak przy wygranym losie zakupionym na Ridgewood, czyż prawdopodobieństwo, że zwycięzcą jest właśnie Polak, nie jest spore?

Jeżeli tak, cieszymy się bardzo i gratulujemy! Jeżeli nie, być może Good Lucky Charm Gift Shop naprawdę będzie postrzegany jako miejsce, które przynosi Good Luck.

Przypomnijmy, do wygrania była kwota $1,53 miliarda. Szczęśliwe cyfry to 8, 27, 34, 4, 19 i Powerball 10. Wygrana podzielona zostanie pomiędzy trzech zwycięzców ze stanów California, Floryda i Tennessee.

Zwycięzcy zapłacić muszą podatek w wysokości 39.6% wygranej plus wszelkie podatki stanowe. Powerball sprzedawany jest w 44 stanach USA, oraz w Distrct of Columbia, U.S. Virgin Islands i Puerto Rico.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here