Darmowe testy na COVID-19

Advertisement

Wchodząc na stronę COVIDtests.gov – Free at-home COVID-19 tests, mieszkańcy USA mogą zamówić bezpłatne, domowe testy na obecność koronawirusa. Każde domostwo w USA może zamówić cztery testy. Zamówienia zostaną wysłane w ciągu 7-12 dni od momentu ich złożenia, przez pocztę amerykańską. Dodatkowo, od 15 stycznia, prywatni ubezpieczyciele, mają pokrywać koszt zakupu testów domowych w punktach sprzedaży detalicznej.

 


Strona COVIDtests.gov działać ma w pełni od 19 stycznia, ale możliwość złożenia zamówienia została uruchomiona, dla niektórych, już we wtorek, 18 stycznia. Strona stworzona została z inicjatywy rządu federalnego USA – rząd zakupił łącznie 1 miliard szybkich testów na Covid, które w różnych formach, udostępnić chce Amerykanom. Domowe zestawy, mają pomóc rozładować zatory w procesie testowania na koronawirusa podczas obecnej fali pandemii. Testów brakuje w sklepach i aptekach, a na wykonanie testu w punktach testowania trzeba czekać nawet tydzień. 

Proces jest bardzo szybki i łatwy. Po wejściu na stronę COVIDtests.gov – Free at-home COVID-19 tests, należy nacisnąć przycisk ORDER FREE AT HOME TESTS. Wówczas zostaniemy przekierowani na stronę USPS, czyli poczty amerykańskiej, gdzie w formularzu należy podać tylko swoje imię, nazwisko, email (aby otrzymywać informację o wysyłce) i adres. Składamy zamówienie i otrzymujemy potwierdzenie. Testy mają wysyłane być pod koniec stycznia. Limit to cztery testy na kwalifikujące się adresy, a mają to być adresy rezydencyjne, a nie komercyjne. 

Oprócz opcji zamówienia testu drogą internetową, wkrótce uruchomiona zostanie linia telefoniczna – będzie można zadzwonić i zamówić test telefonicznie.

Dodatkowo, od 15 stycznia, zgodnie z rozporządzeniem władz, prywatni ubezpieczyciele, mają pokryć koszt zakupu testów na koronawirusa w punktach sprzedaży detalicznej. Każda osoba, może za darmo zakupić 8 testów na COVID miesięcznie. Proces zależeć będzie od danej firmy ubezpieczeniowej – koszta zostaną Wam zwrócone, lub będziecie mogli udać się do konkretnego punktu sprzedaży, aby dostać test do wykonania w domu za darmo. 

Szczegóły: How to get your At-Home Over-The-Counter COVID-19 Test for Free | CMS 

Jak przeczytać można na stronie, stanowe programy Medicaid i CHIP, mają w obowiązku pokryć koszta zakupu testów zatwierdzonych przez FDA. Prywatni ubezpieczyciele mają umożliwić osobie ubezpieczonej otrzymanie testu domowego w punkcie sprzedaży, z którym dany ubezpieczyciel ma umowę. Jeżeli takiej umowy nie ma, ubezpieczyciel ma zwrócić koszt zakupu testów domowych na podstawie rachunku. Ponadto, jeżeli osoba ubezpieczona, kupi test w punkcie, z którym dana firma ubezpieczeniowa nie ma umowy, firma ubezpieczeniowa powinna zwrócić do $12 za test (lub mniej, jeżeli test kosztował mniej). Każdej osobie ubezpieczonej, powinien przysługiwać zwrot kosztów lub pokrycie kosztów 8 testów domowych na COVID miesięcznie.

W każdym wypadku, należy upewnić się o przebiegu procedury z własną firmą ubezpieczeniową.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here