Zobacz film “Wyszyński: Zemsta czy Przebaczenie” w NYC

Advertisement

a34Gościem Radio RAMPA jest Maciej Syka, producent produkcji fabularnej pt. “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” – oficjalnego filmu beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i Marii Róży Czackiej. 

DO TEJ PORY LUDZIE W POLSCE, w tym BISKUPI NIE WIEDZIELI o tym, że STAFAN WYSZYŃSKI był porucznikiem i pomagał w 1944 roku jako kapelan w szpitalu w Laskach! Film “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie,” odsłania dotąd nieznane fakty, późniejszego Prymasa Polski!

Film w języku polskim wraz z angielskimi napisami teraz zobaczyć możecie w Nowym Jorku, w wielu polskich parafiach. Wstęp na film jest za darmo. 
Zobacz zwiastun filmu i posłuchaj wywiadu z producentem Maciejem Syką:
 

Najbliższe projekcje filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” w metropolii nowojorskiej:• 19 stycznia, środa – Riverhead, parafia św. Izydora, godz. 7:00 wieczorem;21 stycznia – parafia św. Cyryla i Metodego na Brooklinie, 7 p.m• 22 stycznia, sobota – parafia św. Stanisława Kostki na Greenpoincie, godz. 8:00 wieczorem• 23 stycznia, niedziela – parafia św. Stanisława Kostki na Greenpoincie, godz. 6:00 wieczorem;• 30 stycznia, niedziela – parafia św. Stanisława Kostki na Staten Island,  godz. 1:00 po południu;
 
12-13 lutego – premiera i pokazy w St.Frances de Chantale, NY20 lutego – amerykańska Czestochowa, Paulini27 lutego 2022 – Saint Aloise ( parafia Św. Alojzego) – Ridgewoo, Pallotyni5-6 marca 2022 – parafia Medalika, Our Lady Of Miracles Medal, ks. Jarosław Szeraszewicz12 -13 marca –  Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie19-20 marca – parafia Św. Macieja na Queensie;26-27 marca – parafia Holy Cross na Maspeth
 
Film “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie,” powstawał w oryginalnych lokalizacjach, w których hart Ducha wykuwał młody ks. Wyszyński: szpital powstańczy, który działał w Laskach pod Warszawą i ratowano w nim życie powstańców i nie tylko. Film to nie kolejny pomnik, ale ukazuje on żywego, młodego nie tylko kapłana, ale przede wszystkim człowieka, który musiał dokonywać niełatwych wyborów. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?” 
 

W PRODUKCJĘ FILMU WŁĄCZYŁA SIĘ CAŁA POLSKA!  Małgorzata Kożuchowska zagrała Matkę Różę Czacką – niewidomą zakonnicę, która założyła szpital w Laskach. Ksawery Szlenkier zagrał rolę ks. porucznika Wyszyńskiego. W filmie występują również: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Lech Dyblik, Agnieszka Kawiorska (Pit Bull), Adam Fidusiewicz, Robert Czebotar. Muzykę do filmu skomponował sam Atanas Valkov (Belfer, Ostatnia Rodzina, Król)

Zobacz zwiastun filmu:

 

//Rozmowa sponsorowana

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here