Darmowy internet dla kilku osiedli w NYC

Reklama - Advertisement

Burmistrz Bill de Blasio podjął decyzję o wprowadzeniu darmowego internetu w kilku kompleksach mieszkaniowych w dzielnicach Brooklyn, Bronx i Queens. Projekt kosztować będzie 10 milionów dolarów.

Kompleksy o których mowa to Queensbridge Houses na Queensie, Mott Haven Houses w South Bronx oraz Red Hook East Houses i Red Hook West Houses na Brooklynie. W sumie z usługi darmowego internetu skorzysta 16,000 osób.

Program ma na celu umożliwienie rodzinom z niskim dochodem, podwyższenia swoich kwalifikacji, co umożliwi dzieciom uzyskanie lepszych wyników w nauce a dorosłym da szansę na lepszą pracę.

Według ostatnich badań Center for Economic Opportunity, 36% mieszkańców Nowego Jorku żyjących poniżej lini ubóstwa, nie ma dostępu do internetu.

Oferowany internet będzie miał prędkość 25 megabitów na sekundę. Będzie opcja szybszego internetu, do której trzeba będzie dopłacić.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here