Kardynał Dziwisz gościem na Paradzie Pułaskiego

Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0
Reklama - Advertisement

Richard D. Zawisny, prezes Komitetu Głównego Parady Pułaskiego, potwierdził w czwartek, 16 lipca, że głównym celebrantem Mszy Świętej przed Paradą Pułaskiego 2015 będzie kardynał Stanisław Dziwisz.

Msza odbędzie się jak zawsze, w niedzielę Parady Pułaskiego o godz. 9 rano w Katedrze św. Patryka na Manhattanie. W tym roku Parada Pułaskiego wypada 4 października. Koncelebrującym mszę będzie biskup pomocniczy Rockville Center, ojciec Andrzej Zglejszewski.

Kardynał Stanisław Dziwisz był bliskim przyjacielem i przez prawie 40 lat, współpracownikiem Papieża, świętego Jana Pawła II. Był również jedną z niewielu osób, które Papież wymienił w swoim testamencie. W 2005 roku został mianowany arcybiskupem metropolitą krakowskim, a w 2006 roku kardynałem prezbiterem.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here