Delegacja policjantów i polityków z Kujawsko-Pomorskiego w ratuszu miasta NYC

Reklama - Advertisement

Radny miasta Robert Holden, przyjaciel polskiej społeczności w Nowym Jorku, gościł policjantów i polityków z województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratuszu Miasta. Radny reprezentujący dystrykt 30, zamieszkiwany przez wielku Polaków, przyjął gości w środę, 23 maja, a towarzyszyli mu radni Joe Borelli ze Staten Island, Donovan Richards z Queens i Eric Ulrich również z dzielnicy Queens. 

Wśród gości Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, Szef Wydziału Współpracy Międzynarodowej Denis Dembek, a także komisarz policji wojewódzkiej Paweł Spychała. Delegacji z polski w nowojorskim ratuszu towarzyszył Konsul Kamil Henne z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku.

Delegacja podczas tygodniowego pobytu w Wielkim Jabłku odwiedziła siedzibę główną policji nowojorskiej przy 1 Police Plaza, a także zapoznała się z techniką pracy nowojorskiej policji w różnych jej departamentach. Wizyta miała służyć wymianie doświadczeń pomiędzy policjantami w Nowym Jorku i w Polsce. W roku ubiegłym, podobną wizytę w Nowym Jorku złożyli strażacy z województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jak powiedzieli przedstawiciele radnego, Roberta Holdena, goście złożyli gospodarzom zaproszenie do odwiedzenia Torunia i Bydgoszczy i nowojorska delegacja ma zamiar z niego skorzystać. 

Radny Holden na ręce gości złożył proklamację, w której podkreślono mocne więzi pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, a także oddanie i dedykację policjantów w Nowym Jorku oraz w województwie Kujawsko-Pomorskim.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here