Diecezjalne Sanktuarium Jana Pawła II w Passaic – aktywne centrum Polonii w NJ

Reklama - Advertisement

Diecezjalne Sanktuarium Jana Pawła II przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Passaic, to ważne skupisko Polonii w stanie New Jersey. Przy parafii działa wiele organizacji, a także polska szkoła im. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki i Grupa Młodych. W parafii odbywają się polonijne wydarzenia –  to tutaj była zarejestrowana największa liczba wyborców z nowojorskiego okręgu konsularnego, to również tutaj w sali pod kościołem dokonał się wybór głównego marszałka parady Pułaskiego 2024, to także w tym kościele miało miejsce w ostatnią niedzielę Wielkie kolędowanie z polskimi gwiazdami. A to tylko nieliczne z wydarzeń mających miejsce w tej parafii. Kościół od 2011 roku jest diecezjalnym sanktuarium Jana Pawła II, ponieważ w 1976 roku przebywający na kongresie w Filadelfii ówczesny Kardynał Karol Wojtyła przybył do tej parafii i odprawił tu mszę św. 

Reporter Radio RAMPA, Teresa Myśliwiec, odwiedziła parafię na tydzień przed Świętami – to właśnie wtedy, rodzice wraz z działającą przy parafii Grupą Młodych przygotowali kiermasz, na którym można było zakupić nie tylko ręcznie zrobione ozdoby choinkowe, ale też świeżo przygotowane potrawy wigilijne i ciasta.

W wywiadzie dla RAMPA TV ks. proboszcz Stefan Las opowiedział o życiu parafii i złożył wszystkim życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia. 

Zapraszamy

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here