Tylko w RAMPA TV – Polacy w NYPD: Karolina Ostrowska-Tuźnik zaczęła program terapeutyczny dla oficerów

21 grudnia 2023 roku, RAMPA TV brało dzisiaj udział w prezentacji najnowszego kalendarza New York City Police Foundation na rok 2024. Kalendarz prezentuje zdjęcia psów i koni, pracujących w NYPD, a dochód z jego sprzedaży zasila New York City Police Foundation.

W reportażu RAMPA News, poznacie historię i specyfikę pracy trzech piesków terapeutycznych – Piper, Glory i Jenny – które ozdabiają miesiąc luty w tym kalendarzu, ale przede wszystkim poznacie Polkę – sierżant Karolinę Ostrowską-Tuźnik, która odpowiedzialna była w NYPD za wprowadzenie programu terapeutycznego dla oficerów. Pieski są jednym z elementów tego programu, który w praktyce doprowadził do zmniejszenia liczby samobójstw wśród oficerów NYPD. Bohaterka naszego reportażu – sierżant Ostrowska – opowiada o kulisach swojej pracy. Rozmawiamy z jej szefem, inspektorem Markiem Wachterem, który podkreśla innowacyjność programu oraz to, że był to pierwszy tego typu program w policji w USA. 

W materiale poznacie kulisy szkolenia i pracy psów terapeutycznych – rozmawiamy z ich opiekunami. To te psy towarzyszą policjantom w najtrudniejszych chwilach – podczas strzelanin, brutalnych interwencji, czy w szpitalu – gdzie policjanci i ich rodzina, często walczą o życie, lub z utratą życia muszą się zmierzyć… 

Jak podało NYPD, po raz pierwszy media polskojęzyczne otrzymały możliwość takiego nagrania „od kulis” – RAMPA News prezentuje swój ekskluzywny materiał swoim widzom i słuchaczom: 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here