Dlaczego maraton w Bostonie jest najbardziej prestiżowy?

Reklama - Advertisement

Paweł Myśliwiec – prezes POLSKA Running Team i maratończyk, uczestnik trzech bostońskich maratonów, w tym jednego wirtualnego opowiedział na antenie Radia RAMPA o różnych ciekawostkach i wydarzeniach na przestrzeni 127 lat trwania maratonu bostońskiego.

Czy wiecie, że w pierwszym bostońskim maratonie w 1897 roku wystartowało zaledwie 15 biegaczy i był to rewanż za przegraną z nowojorczykami? Dlaczego dwa razy odwołano maraton w Bostonie? Dlaczego organizowany jest zawsze w 3. poniedziałek kwietnia, a nie w niedzielę, jak inne “majorsy”? Jakie wydarzenie przyczyniło się do nazwania wzniesienia na trasie maratonu Heartbreak Hill? I jak kobiety wybiegały sobie dopuszczenie ich do biegowego współzawodnictwa. O tych i innych ciekawostkach opowiedział tegoroczny bostoński maratończyk Paweł Myśliwiec.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o najstarszym i uznawanym za najbardziej prestiżowy maratonie świata.

 

Zdjęcie: www.baa.org

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here