Archipelag Umysłu – jak zrozumieć emocje?

Reklama - Advertisement

Archipelag umysłu to cykl krótkich i praktycznych wykładów na temat psychologicznych aspektów naszego życia prowadzony przez Teresę Myśliwiec.

Pierwsza część: “Zrozumieć emocje” – aby czymś lub kimś zarządzać, najpierw staramy się poznać naturę danego zjawiska lub czyjąś osobowość. Wiele osób chciałoby nauczyć się kontrolować swoje emocje, trzymać na wodzy gniew, okiełznać strach – aby tego dokonać najpierw powinniśmy zrozumieć, czym są emocje, jakie pełnią funkcje w naszym życiu i przystosowaniu się do otaczających nas warunków, czy same emocje z natury mogą być  dobre lub złe? czy powinniśmy mieć wyrzuty sumienia lub poczucie winy, że sparaliżował nas strach i nie stanęliśmy w obronie słusznej sprawy?

Teresa Myśliwiec – doktor nauk społecznych z zakresu psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także wykładowca akademicki dzieli się swoją wiedzą na temat emocji podstawowych i ich funkcji w adaptacji do otaczającego nas środowiska.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here