Dobry uczynek i prezent dla dzieci na święta: akcja Świąteczny Uśmiech Dziecka po raz piąty w PSFCU!

Jak co roku w okresie świątecznym, Nasza Unia organizuje akcję charytatywna Świąteczny Uśmiech Dziecka. Do 31 grudnia br. każdy Członek PSFCU może złożyć datek, który zostanie wykorzystany na pomoc dla ciężko chorych dzieci w Polsce i na leczenie dzieci polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Przez pierwszych dziewięć dni akcji (do 3 grudnia włącznie), Członkowie Naszej Unii zebrali już 29 682 dolary.

W ramach piątej edycji akcji Świąteczny Uśmiech Dziecka, zbieramy fundusze na cztery instytucje zajmujące się pomaganiem ciężko chorym dzieciom. Utworzyliśmy specjalne konta, na które można przelewać środki:

– Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie (nr konta w PSFCU: 1369287) – instytucja rekomendowana przez Pierwszą Damę RP, Agatę Kornhauser-Dudę;

– Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu (nr konta: 1369293);

– Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku (nr konta: 1369290);

– Fundacja Uśmiechu Dziecka z Nowego Jorku (nr konta: 1369281) – na leczenie polonijnych dzieci.

– Grudzień to szczególny miesiąc, w ciągu którego przeżywamy Boże Narodzenie – najpiękniejsze święta całego roku. W tym czasie w szczególny sposób myślimy także o tych, dla których los nie był tak przyjazny. Jestem przekonany, że jak zawsze Członkowie Naszej Unii wykażą olbrzymią szczodrość i finansowo wesprą te, jakże ważne i potrzebne, instytucje. Z góry dziękuję za Członkom Naszej Unii za hojność – zadeklarował przewodniczący Rady Dyrektorów PSFCU, Krzysztof Matyszczyk.

Aby dokonać wpłaty, prosimy wypełnić kupon dostępny w oddziałach PSFCU lub na stronie www.NaszaUnia.com i dostarczyć go do kasy w jednej z placówek Naszej Unii. Wpłaty mogą też być dokonane jako transfery pomiędzy kontami przy użyciu Bankowości Internetowej lub aplikacji Bankowości Mobilnej PSFCU. Akcja trwa do 31 grudnia br.

To już piąta edycja wspólnej akcji Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej wraz z nowojorską Fundacją Uśmiechu Dziecka. Od początku akcji Świąteczny Uśmiech Dziecka w 2014 r. Polonia z Nowego Jorku, New Jersey oraz Chicago i okolic zebrała już pół miliona na hospicja dziecięce w Polsce oraz potrzebujące, chore dzieci w Stanach Zjednoczonych. PSFCU nie pobiera żadnych opłat w związku ze zbiórką, tak że 100 proc. zebranych środków trafi na wskazane konta.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here