Reklama - Advertisement

Dom Polski (Polish House) w Davos, czyli narodowy pawilon położony w centrum szwajcarskiego kurortu, rozpoczyna spotkania podczas dorocznego Światowego Forum Ekonomicznego. Oficjalnego otwarcia Domu Polskiego dokonał w tym roku wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który powiedział, że coraz więcej dużych światowych firm zdaje sobie sprawę, iż inwestowanie w Polsce się opłaca. 

Jacek Sasin wyraził nadzieję, że Dom Polski skutecznie pokaże to, że nasz kraj jest dobrym miejscem do robienia biznesu:

“Życzę, aby te wszystkie plany, które mamy zostały zrealizowane, żebyśmy wykorzystali ten Polish House, Dom Polski do tego, aby rozsławić jeszcze mocniej nasze, polskie imię w świecie, aby jeszcze mocniej ugruntować przekonanie, że polska gospodarka jest silna, jak nigdy, że Polska jest dobrym krajem do inwestowania, że polskie firmy to wiarygodni partnerze na światowym rynku gospodarczym, że Polska ma przed sobą dobrą przyszłość” – powiedział Sasin.

Światowe Forum Ekonomiczne to doroczne spotkanie polityków, biznesmenów, aktywistów i dziennikarzy, poświęcone globalnym finansom oraz polityce. W tym roku do Szwajcarii przyjechała rekordowa liczba uczestników. Głównym tematem rozmów są wojna na Ukrainie oraz inne światowe kryzysy. Polskę w Davos reprezentują prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Jacek Sasin. Dołączyć ma do nich premier Mateusz Morawiecki.

To pierwsze po dwóch latach przerwy zimowe spotkanie w Davos. W ubiegłym roku forum zostało przeniesione na maj, a dwa lata temu odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Teraz do Szwajcarii przyjechały 52 głowy państw i szefowie rządów, a licząc z ministrami, w forum bierze udział niemal 400 osób publicznych.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Jacek Sasin/Twitter, Andrzej Duda/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here