Reklama - Advertisement

Drugi dżentelmen USA Douglas Emhoff powiedział Polskiemu Radiu, że nie może się doczekać wizyty w Polsce. Mąż wiceprezydent Kamali Harris spędzi w Polsce cztery dni, podczas których weźmie udział w przyszłotygodniowych obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Auschwitz.

Biały Dom poinformował, że Douglas Emhoff przybędzie do Krakowa 26 stycznia. Następnego dnia odwiedzi Muzeum w Auschwitz i weźmie udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 

Wizyta Emhoffa potrwa w Polsce do 29 stycznia. W tym czasie drugi dżentelmen USA weźmie też udział w serii spotkaniach z lokalnymi społecznościami żydowskimi i przedstawicielami organizacji społecznych, a także odwiedzi miejsca historyczne i kulturalne. 

“Z ogromną niecierpliwością czekam na tę podróż, nie mogę się doczekać wizyty w Polsce”. Podczas wizyty Emhoffowi będzie towarzyszyć pełnomocniczka rządu USA do spraw monitorowania i zwalczania antysemityzmu Deborah Lipstadt. 

Po wizycie w Polsce drugi Dżentelmen USA uda się do Berlina.

Douglas Emhoff jest pierwszym w historii drugim dżentelmenem Stanów Zjednoczonych i pierwszym małżonkiem wiceprezydenta USA pochodzenia żydowskiego.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Douglas Emhoff/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here