Donald Trump nie będzie debatował z republikańskimi kandydatami

(Official White House photo by Shealah Craighead)
Reklama - Advertisement

Donald Trump nie weźmie udziału w debatach z innymi republikańskimi kandydatami na prezydenta. Były prezydent, który jest obecnie faworytem w wyścigu o partyjną nominację, poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Donald Trump poinformował na swojej platformie Truth Social, że ponieważ ma ogromną przewagę w sondażach nad innymi kandydatami, to nie będzie z nimi debatował. 77-letni polityk uznał, że “ma na tyle wielkie osiągnięcia jako były prezydent, że wyborcy doskonale wiedzą kim jest i co zamierza zrobić w kolejnej kadencji.”

Wybory prezydenckie w USA zaplanowane są na jesień 2024 roku. Najpóźniej latem, Republikanie i Demokraci muszą zatwierdzić swojego kandydata. Za dwa dni, Partia Republikańska, zaplanowała pierwszą z serii debat wszystkich kandydatów, a prawybory rozpoczną się w połowie stycznia w stanie Iowa. 

Mimo, że Donald Trump ma obecnie cztery sprawy kryminalne, to w sondażach zdecydowanie prowadzi nad swoimi rywalami wśród Republikanów. Według najnowszego sondażu telewizji CBS, Trump może liczyć na 62% poparcia. A jego główny konkurent, Ron de Santis, jedynie na 16%. 

Wszystko wskazuje na to, że jesienią 2024 roku Donald Trump zmierzy się w pojedynku o Biały Dom z obecnym prezydentem Joe Bidenem. Większość sondaży przewiduje obecnie niewielką przewagę Bidena nad Trumpem.

(IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here