Reklama - Advertisement

Donald Trump ogłosił w mediach społecznościowych, że w najbliższy wtorek zostanie aresztowany. Były prezydent Stanów Zjednoczonych wezwał swoich zwolenników, by protestowali w jego obronie.

W sobotę rano Donald Trump napisał na swoim koncie na Truth Social dużymi literami: “GŁÓWNY KANDYDAT REPUBLIKANÓW I BYŁY PREZYDENT STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI, BĘDZIE ARESZTOWANY WE WTOREK W PRZYSZŁYM TYGODNIU. PROTESTUJCIE, ODZYSKAJCIE NASZ KRAJ!”

Prawniczka byłego prezydenta Susan Necheles wyjaśniła później, że Donald Trump nie ma wiedzy, czy i kiedy zostanie aresztowany, a swój wpis oparł na doniesieniach mediów.

Prokuratura w Nowym Jorku prowadzi postępowanie w sprawie przekazania w 2016 roku przez Donalda Trumpa 130 tysięcy dolarów byłej gwieździe porno Stormy Daniels za milczenie w sprawie ich rzekomego związku.

Od stycznia świadkowie zeznają w tej sprawie przed specjalną ławą przysięgłych, która przed postawieniem zarzutów musi stwierdzić prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa.

Amerykańskie media donoszą, że wniesienie aktu oskarżenia może nastąpić w najbliższym czasie.

Nie jest jasne, dlaczego były prezydent wskazał na najbliższy wtorek. Prokuratura odmówiła komentarza.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here