Donald Trump w Polish National Alliance w Chicago zabiega o głosy Polonii

Reklama - Advertisement

W środę rano, Donald Trump pojawił się w Polish National Alliance w Chicago. Spotkanie odbyło się na zaproszenie Kongresu Polonii Amerykańskiej, a wzięli w nim udział polonijni działacze i przedstawiciele środowisk politycznych.

“Polacy są świetnymi ludźmi,” “to, co Amerykanie polskiego pochodzenia uczynili dla tego kraju jest niedoceniane, nie sądzę, że ludzie wiedzą, jak duże są Wasze zasługi,” rozpoczął Donald Trump.

W swoim przemówieniu, Trump docenił sposób w jaki Polska podchodzi do swojej obrony narodowej i polityki międzynarodowej.  Zachęcał, aby inne kraje podążały za przykładem naszej ojczyzny.”Jeżeli każdy z krajów członkowskich NATO, brałby przykład z Polski, wszyscy członkowie sojuszu czuliby się bardziej bezpiecznie. A ludzie, jeszcze lepiej podchodziliby do NATO,” powiedział kandydat partii republikańskiej na prezydenta, podkreślając, że Polska jako jeden z nielicznych krajów członkowskich, płaci swoje składki NATO, w zamian za obronę państwa.

Trump odniósł się również do słów Billa Clintona, który przed kilkoma miesiącami powiedział, że Polska ma problem z demokracją. Trump uznał, że zachowawcza polityka Polski wobec uchodźców jest słuszna, o czym świadczy przykład płynący z Niemiec czy Francji.

Trump dodał również, że jeżeli wybrany zostanie na prezydenta, “Polacy zostaną uhonorowani. Pamiętajcie, że na to załugują.”

Polish National Alliance położone jest na obrzeżach Chicago i jest największym stowarzyszeniem, zapewniającym usługi ubezpieczeniowe dla Amerykanów polskiego pochodzenia lub Polaków mieszkających w USA.

Zobaczcie wystąpienie Donalda Trumpa:

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Artur Adamski

Latest posts by Artur Adamski (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here