Dyrektor TVP Polonia i opiekun Izby Pamięci Płk. Kuklińskiego, gościem Radio RAMPA

Advertisement - Reklama

Gościem Radio RAMPA jest Pan Filip Frąckowiak, zastępca dyrektora TVP Polonia oraz opiekun Izby Pamięci Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Warszawie.

Pan Frąckowiak w rozmowie z redaktor Radio RAMPA, opowiada o najbliższych planach TVP Polonia związanych ze Stanami Zjednoczonymi, ale przede wszystkim, o Izbie Pamięci Pułkownika Kuklińskiego.

Pomysłodawcą Izby Pamięci, był. ś.p. Józef Szaniawski, ojciec Pana Frąckowiaka, pełnomocnik pułkownika Kuklińskiego. Izba Pamięci istnieje już 10 lat, a w rozmowie z Radio RAMPA, Pan Frąckowiak opowiada o tym, jak dużo udało się w tym czasie zrobić i jaka jest w tej chwili najważniejsza funkcja Izby.

Powiedz mi, co myślisz o płk. Kuklińskim, to powiem ci kim jesteś i na ile rozumiesz tragizm naszych dziejów” – pytamy o te słowa, ale również o polityczyny kontra moralny kontekst historii związanej z pułkownikiem.

Pan Frąckowiak miał okazję nie tylko poznać Ryszarda Kuklińskiego osobiście, ale również, ponał jego życie, kiedy pułkownik mieszkał już w USA. O czym, mając wiedzę, którą posiada teraz, porozmawiałby dzisiaj z panem pułkownikiem?

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, a wszystkich zainteresowanych informujemy:

w najbliższy weekend, na terenie Metropolii Nowojorskiej, odbędą się dwa spotkania z Panem Filipem Frąckowiakiem:

piątek, 30 września, godz. 7:30 p.m. w Sanktuarium Jana Pawła II w Passaic, NJ,

sobota, 1 października, godz. 8:00 p.m. w Auli Kościoła św. Stanisława Kostki na Greenpoincie w dzielnicy Brooklyn.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here