Dumni Polacy na Paradzie Pułaskiego!

Reklama - Advertisement

Parada Pułaskiego w Nowym Jorku jest największą demonstracją Polskości w Stanach Zjednoczonych. Dla niemal każdego Polaka mieszkającego w okolicach metropolii nowojorskiej, uczestnictwo w Paradzie to już tradycja. W końcu to do nas – Poloniii w USA – należy obowiązek podtrzymywania istnienia parady!

W tegorocznej paradzie honorowymi gośćmi byli kongreswoman reprezentująca dzielnice Greenpoint i Williamsburg, Carolyn Maloney oraz arcybiskup Wrocławia Józef Kupny. Głównym marszałkiem tegorocznej parady był szeryf Passaic County, Richard Berdnik. Obecna była, jak zawsze, Pani Konsul Generalna RP w Nowym Jorku, Ewa Junczyk-Ziomecka.

Przygotowanie parady leży w rękach komitetu głównego Parady Pułaskiego, a sama parada jest już zwieńczeniem całego roku pracy tego komitetu. Na czele komitetu stoi Pan Richard Zawisny, a dyrektorem ds. organizacji samego przemarszu i przygotowania parady już na Piątej Alei, od lat jest Pan Zygmunt Bielski, któremu pomaga zwarta grupa harcerzy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do Radio RAMPA! Dumnie maszerowaliśmy zaraz za marszałkiem dzielnicy Greenpoint, Michałem Siwcem, i wraz z drużyną Polonia NY Soccer.

Pozdrawiamy wszystkich słuchaczy Radio RAMPA z którymi się spotkaliśmy! Radość, uśmiechy, muzyka, wspaniała atmosfera i tłum ludzi – tak w skrócie opiszemy nasz kontyngent.

Pełna relacja wideo z Parady już wkrótce na stronie www.RadioRAMPA.com. Tymczasem, zobaczcie zdjęcia:

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here