Duża wyspa należąca do Czarnogóry wystawiona na sprzedaż

Advertisement - Reklama

Jedna z czarnogórskich firma wystawiła na sprzedaż dużą i popularną turystycznie wyspę w Zatoce Kotorskiej. Cena wywoławcza, to około 80 milionów euro.

Wyspa Sveti Marko (Świętego Marka) ma prawie 340 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i leży tuż przy mieście Tivatu i Wyspy Kwiatów w Zatoce Kotorskiej. Posiada liczne plaże, kilka pomostów do cumowania łodzi, a teren na wyspie jest pokryty lasem. Od wielu lat jest niezwykle popularna wśród turystów. Latem pracowało tu nawet 200 mieszkańców okolicznych gmin.

Właśnie ujawniono informację, że jej właściciel wystawił ją na sprzedaż, nie wiadomo dlaczego, bo jeszcze nie dawno szumnie zapowiadano budowę kompleksu turystycznego za 400 milionów euro. Tropem w tej sprawie może być struktura właścicielska. Od 2007 roku wyspa należała do spółki, której głównym udziałowcem był rosyjski oligarcha Michail Slipenczuk, obecnie według dokumentów właścicielem wyspy jest spółka Owczors z Hongkongu. Nie wykluczone jednak, że to tylko przykrywka dla działalności Rosjanina. Być może, kiedy jest utrudnione prowadzenie w Europie interesów przez obywateli kraju, prowadzącego wojnę na Ukrainie Slipeńczuk chce pozbyć się wyspy w Czarnogórze. Cena wywoławcza za tę nieruchomość to około 80 milionów euro.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Dreizung/Wikipedia

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here