Advertisement - Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że w 2022 roku spółka wypracowała ponad 100 milionów złotych zysku netto. Narodowy przewoźnik zawdzięcza to 8 milionom przewiezionych pasażerów i przychodom przekraczającym 8 miliardów złotych.

W minionym roku narodowy przewoźnik uruchomił szereg nowych kierunków, pasażerowie mogli po raz pierwszy polecieć z Warszawy bezpośrednio do Mumbaju, Kairu oraz Baku. “Do stałego rozkładu siatki po długiej przerwie powrócił także Pekin. Popularnością cieszyły się także rejsy, które wcześniej zostały wprowadzone do siatki. W sezonie letnim samoloty PLL LOT wykonywały blisko 50 rejsów do USA tygodniowo”.

Przewoźnik wskazuje, że dobre wyniki osiągnęły również połączenia z Tel Awiwem oraz Stambułem. 

Przedstawiciele linii wskazują, że zysk udało się wypracować mimo, że LOT stał się jedną z najbardziej dotkniętych przez wojnę w Ukrainie linii lotniczych.

Ostateczne wyniki PLL LOT zostaną podane po zakończeniu badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta, co nastąpi w drugim kwartale tego roku.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here