Reklama - Advertisement

Dyrektor Wywiadu Narodowego USA Avril Haines powiedziała, że Komunistyczna Partia Chin pozostaje najpoważniejszym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Podczas wystąpienia w Kongresie Avril Haines oceniła, że prezydent Xi Jinping umacnia swoją władzę i podsyca podziały pomiędzy Waszyngtonem a jego sojusznikami.

Zeznając przed senacką Komisją Wywiadu nt. światowych zagrożeń, Avril Haines powiedziała, że Xi Jinping otoczył się lojalistami i kontynuuje działania w celu ugruntowania statusu Chin jako wiodącej potęgi regionalnej i globalnej: “Komunistyczna Partia Chin jest coraz bardziej przekonana, że może to osiągnąć tylko kosztem osłabienia wpływów USA” – powiedziała.

Haines zaznaczyła, że Chiny nadal będą wykorzystywać wszystkie narzędzia w celu zademonstrowania siły i zmuszenia sąsiadów do podporządkowania się ich roszczeniom lądowym, morskim i powietrznym w regionie.

Avril Haines wyraziła przekonanie, że najbliższe lata będą decydujące czy wzrost autorytaryzmów na świecie zostanie powstrzymany.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Mark Warner – Senator from Virginia/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here